Thor efsanesinin devam filmi Thor Ragnarök 2017’de sinema severler ile buluşuyor. Serinin 3. filmi olan filmin ilk ikisi 2011 yılında yayınlanan Thor ve 2013 yılında yayınlanan Thor The Dark World yani Thor Karanlık Dünya idi.

Thor Ragnarök filminin yönetmenliğini, ikinci filmde ki gibi farklı bir isim Taika Waititi üstleniyor. Aynı şekilde yazar kadrosu da yenilenen film, 2017 yılında vizyona girecek filmler arasında en çok yankı uyandıranlar arasına girmeyi şimdiden başarmış durumda.

Thor Ragnarök Filmi Oyuncu Kadrosu

Thor Ragnarök Filmi Oyuncu Kadrosu

Serinin 3. filminde ilk iki filmden bazı oyuncular bulunmakta, bunlar; Chris Hemsworth (Thor), Anthony Hopkins (Odin), Tom Hiddleston (Loki), Idris Bella (Heimdall), Jaimie Alexander (Sif), Ray Stevenson (Volstagg) bulunmakta.

Bunların yanı sıra kadroya yeni katılan oyuncular arasında; Tessa Thompson (Valkryie), Benedict Cumberbatch (Dr. Stephen Strange), Cate Blanchett (Hela), Karl Urban (Skurge), Mark Ruffalo (Bruce Banner-Hulk) bulunmakta.

İlk iki filmde bulunan ve seriye veda eden isimler arasında ise; Natalie Portman (Jane Foster), Christopher Eccleston (Malekith), Zachary Levi (Fandral), Kat Dennings (Darcy Lewis), Stellan Skarsgård (Erik Selvig), Tadanobu Asano (Hogun) bulunmakta.

Thor Ragnarök Filmi Konusu

Thor Ragnarök Filmi Konusu

Thor Ragnarök filmi seyircilerine yakın zamanda gerçekleşecek olan Norse kıyametine anlatıyor olacak. Thor yani Chrish Hemsworth, Asgard bölgesinin Ragnarök kıyametine karşı tek başına bırakılmasına engel olamayacak ve bununla beraber mücadele etmek zorunda kalacaktır. Böylece Thor bir anda kendisini yüce tanrıların içinde bulunduğu acımasız bir savaşta bulacaktır. Thor bu savaşta kendini ve halkını kurtarmaya çalışacak fakat başarılı olabilecek midir?

Thor Ragnarök Film Bütçesi

Thor Ragnarök Film Bütçesi

Filmin bütçesi hakkında henüz net bir bilgiye ulaşılamadı. Buna rağmen son dönemlerde kitaplardan uyarlanarak çekilen Marvel’in Captain America : Civil War filminin kazandığı 1 milyar dolar hasılat ve yine Warner Bros’un Suicide Squad filminin kazandığı 718 milyon dolar hasılat bu filme ne ölçüde bir yatırım yapılacağını gözler önüne sermekte. Yönetmen Taika Waititi’nin de her fırsatta dile getirdiği gibi filmin hedefleri gerçekten oldukça büyük.

Thor Ragnarök Filmi Türkiye'de Ne Zaman Vizyona Giriyor

Thor Ragnarök Türkiye’de Ne Zaman Vizyona Giriyor

Thor film serisi dünyanın dört bir köşesi gibi Türkiye’de de büyük bir hayran kitlesine ulaşmıştı. Thor Ragnarök filmi de, 3 Kasım 2017 tarihinde tüm Türkiye sinemalarında yayına girmesi bekleniyor.

Thor Ragnarök Fragman