İstanbul doğumlu Melissa Ayça Yıldıran, çok uluslu bir aileden gelmekte. Ailesi tarafından tam anlamı ile özgürlükçü bir birey olarak yetiştirilmiş. Genç yaşam koçunun, birey özgürlüğüne ve eşitliğine dayalı, her tür bilgiye erişmede ve kullanmada fırsat eşitliği olduğunu savunan bir bakış açısı var.

Melissa Ayça Yıldıran Eğitim Hayatı

1990 yılında kendisine ait, başka kimsenin anlayamayacağı 31 harften oluşan bir alfabe keşfeder. O dönemden beridir, özel yazılarının büyük bir bölümünü hala bu alfabe ile yazmaktadır.
 Üniversite eğitim hayatına devam ederken bir yandan da çalışma hayatıma atılan yazar Melissa Ayça Yıldıran, 15 yıl boyunca turizm sektöründe yöneticilik görevini üstlenmiştir.

Özel bir üniversitede öğretim sınıfı açabilmesi için “Etkinlik Yönetimi-Bölüm Tezi” çalışması hazırlayarak hayata geçirmiştir. Turizm sektöründe yöneticilik yapmaya devam ederken, uluslararası geçerliği olan eğitim,araştırma ve bilim merkezlerinden öğreti ve eğitimler alarak uzmanlıklarını belgeledi.

Türkiye, Yunanistan, Rusya, İtalya, Almanya, Kıbrıs, Male, Sri Lanka’da yıllarca almış olduğu sayısız eğitim ve öğretiler almış. Sonucunda biriktirmiş olduğu tüm bilgiyi danışanları ve seminerlerine katılan misafirlerle paylaşmakta.

Yıllarca aldığı sayısız eğitim ve öğretileri daha fazla kişiyle paylaşabilmek, daha çok insanın hayatına dokunabilmek ve farkındalığı arttırabilmek için “Dikkat Kaygan Zemin” isimli ilk kitabını Ceres Yayınları’ndan çıkarttı.

Melissa Ayça Yıldıran’ın Uzmanlık Alanları

Aldığı uluslar arası koçluk eğitimleri sonrası, belgeli olarak profesyonel koçluğun yanı sıra; Yaşam Koçluğu, NLP Koçluğu, Etkili İletişim, Beden Dili, İmaj Yönetimi, Temsil Dilleri, Etkili Konuşma ve Diksiyon, Stres ve Zaman Yönetimi, Liderlik, Yönetim Becerileri, Takım Çalışması, Mülakat Teknikleri konularında uzman eğitmenlik yapmakta.

Verdiği koçluk hizmetleri arasında; zayıflama koçluğu, ebeveyn koçluğu, öğrenci koçluğu, ilişki&evlilik koçluğu ve kariyer koçluğu gibi çok yönlü koçluk hizmetleri bulunmaktadır.

Bir çok ünlü isme yaşam koçluğu hizmeti veren Melissa Ayça Yıldıran, birebir koçluğun yanında online koçluk hizmeti de vermektedir. Bunun yanı sıra bazı gazetelerde köşe yazarlığı yapmakta; edindiği bilgi, birikim ve deneyimini okurlar ile paylaşmaktadır.

Şuan kariyerini İstanbul’da sürdürmekte ve düzenlediği etkinlikler dışında eğitimler ile de isminden sıkça söz ettirmektedir.