İnternet sektörüne yeni giriş yapan, ya da hala firmasının istediği büyüklüğe ulaşmadığını düşünen şirketler için çok önemli olan marka bilinirliğinizi arttıracak Adwords kampanyaları, Google Adwords üzerinde nasıl kurgulayabilirsiniz biliyor musunuz?

Bir ürünü ya da hizmeti satabilmeniz ve pazarlayabilmeniz için, önce müşterilerin sizin markanıza güvenmesi gerekmektedir. Bu güveni oluşturmak zor olduğu gibi, güven oluştuğu takdirde de yıkılması çok zordur. İnsanlar sizin sattığınız ürün ya da hizmet; daha kaliteli, daha ucuz ve daha faydalı olsa bile, muadili ürün ya da hizmeti satan, daha fazla güvendiği yani reklamını fazla gördüğü markayı seçerler. Bunu hem güven duygusu hem de insanların taklit etme psikolojisi ile açıklayabiliriz. ( İnsanların büyük bir bölümü bu siteden alışveriş yapıyorsa, bu site iyidir.)

Peki markanızın bilinirliğini Google Adwords reklam kampanyalarını kurgulayarak nasıl arttırabilirsiniz.

Tercih edeceğiniz yol kesinlikle Google Adwords Görüntülü Reklam Ağı kampanyaları kurguları olmalıdır. Neden mi? Çünkü Google Adwords Arama Ağı ve Ürün Listeleme reklamları arama sonuçlarında çıkan, daha fazla ürün satabilmek için tercih edilen reklamlardır. Arama ağı reklamlarında kullanıcılar, bildiği bir ürünü arayarak, bu ürünü mümkün mertebe en güvendiği firmadan satın alır. Bu hedeflemeler ile oluşturacağınız kampanya, marka bilinirliği oluşmamış şirketiniz için beklenen yararı göstermeyecektir.

Marka Bilinirliğinizi Arttıracak Adwords Kampanyaları Nelerdir

Marka Bilinirliğinizi Arttıracak Adwords Kampanyaları Google Görüntülü Reklam Ağı

Bu reklamlar şunlardır;

  • Şirketinizin hedef kitlesinin takip ettiği ve trafiği yüksek web sitelerini belirleyerek bu sitelere görsel reklam çıkabileceğiniz “PLA – Placement” yani “Yerleşim Hedefli Görüntülü Reklamlar”.
  • Ürün veya hizmetlerinizle alakalı içeriklerin geçtiğini düşündüğünüz, trafiği yüksek web sitelerini hedeflemek amacıyla oluşturduğunuz anahtar kelimelere dayalı “Anahtar Kelime Hedefli Görüntülü Reklamlar”.
  • Youtube Kanalınız üzerinden yayınladığınız, markanızı tanıtıcı, çok detaylı hedeflemeler (ilgi alanları, takip ettiği kanallar, izlediği videolar) yapabildiğiniz “Video Destekli Görüntülü Reklamlar”.
  • Bu reklamlar ile hedef kitleniz olan kullanıcıların daha çok karşısına çıkacak, onlara güven veren ve kaliteli bir işletme olduğunuzu kanıtlayabileceksiniz. Çok büyük sayılarda görüntülenme ve etkileşim alabileceğiniz bu reklam türleri sayesinde markanız büyüyecek ve istediğiniz konuma ulaşabilecektir.