Absürt komedinin mihenk taşlarından ve oldukça yüksek bir hayran kitlesi yaratan Leyla ile Mecnun dizisini biraz tanıyalım.

Leyla İle Mecnun Dizisi Özeti

Mecnun yıllardır açık öğretimi bitirememiş aylak, işe yaramaz ama bir o kadar da sevimli ve iyi kalpli biridir. Babası İskender taksici annesi Pakize ise ev hanımıdır. İstanbul’un Sarıyer ilçesinde Kireçburnunda kendi evlerinde mütevazi bir mahallede yaşamaktadırlar. Mecnun bir gün, babasının sana kız istemeye gidiyoruz hazırlan demesiyle şok geçirir.

Evlenmek istememektedir ancak babası İskender beşik merttik seni yıllar önce yürü demesiyle annesi ve babasıyla beraber yola koyulur. Babasının taksisiyle çok lüks bir evin önünde park ederler. İskender arabanın teybini de alır eve giderken. Çalınmaması içindir bu tabi ki. Ancak absürt olan kısım evde dahi elinden bırakmamasıdır.

Her neyse eve girerler. Ancak evdekiler durumdan pek haberleri yok gibidirler. Leyla nın babası Metin beyin evidir bu ev. Metin bey çok zengindir ve bir o kadar da havalıdır. Bir kaç geyikden sonra İskender konuya girer. Metin bey şaşırır ve bir o kadar da sinirlenir. Ne beşik kertmesi der ve kapı dışarı etmeye hazırlanırken Leyla girer içeri. O anda Mecnun Leyla ya vurulur. Ancak Metin beyin restleşmesinden sonra İskender de parlar ve ortalık kızışır.

İskender ailesini de alır ve evi terk eder. Tabi kapıdan çıkana kadar Mecnun Leyla’dan gözlerini alamaz. Artık Mecnunun aklında sadece Leyla vardır. Bunu en yakınına İsmail abisine açmalıydı. Onu nerde bulabilirdi? Tabi ki Erdal abinin bakkalında. Biraz mahalledekileri tanıyalım. Erdal abi bakkalcıdır. Ama öyle bir bakkal ki çay içmeye de ona gelinir tavuk döner yemeye de. Cimri sinirli bir o kadar da bencil biridir. Karısından ödü kopar.

Leyla ile Mecnun Dizisi Konusu

Leyla ile Mecnun Diğer Karakterler

İsmail abi ise saf, temiz yürekli, bir türlü bir iş bulamamış, bulsa da her şeyi yanlış anlama ve beceriksizlik hünerleriyle hemen kovulan biridir. Kendine has kıyafetleri ile de oldukça dikkat çekmektedir. Ayrıca hırsız Yavuz da mahallenin ve dizinin ilerleyen bölümlerinde ekibin önemli yapı taşlarından birini oluşturacaktır. Yavuz plazma tv çalma hastasıdır ve aynı zamanda çok entelektüel biridir. Bir de Mecnun’un en aklı başında arkadaşı.

Erdal Bakkal’ın çırağı, İsmail Abi’nin deyimiyle gözlüklü çocuk Kaan vardır. Mahallede daha bir çok renkli karakter vardır. Gelelim konumuza. Mecnun İsmail abisinin yanına yani Erdal Bakkala gelir. İsmail abiye olanları anlatır ve tabi ki İsmail abi gaza gelerek büyük bir istekle yardım edeceğini söyler.

Akşam olunca giderler Leyla nın evinin önüne. Yere gaz dökerek Leyla yazar ve başlar sokağı ateşe vermeye. Artık aşkını ilan etmiştir. Ama hesaba katmadığı bir rakibi vardır. Kötü ve zengin bir babanın oğlu, para ve gücü temsil eden Arda. Burdan sonra başlar eğlenceli serüven.

Leyla ile Mecnun Oyuncu Kadrosu

Leyla ile Mecnun Dizisi Oyuncu Kadrosu

2011 ve 2013 yılları arasında yayınlanan ve çok büyük bir hayran kitlesi oluşturan Leyla ile Mecnun dizisi toplamda 103 bölüm sürmüştür. Dizinin baş karakterleri arasında; Ali Atay (Mecnun), Ezgi Asaroğlu (Leyla Yılmaz), Melis Birkan (Leyla Yedinci), Müge Boz (Şirin), Zeynep Çamcı (Sedef), Serkan Keskin (İsmail Abi), Osman Sonant (Hırsız Yavuz), Ahmet Mümtaz Taylan (İskender), Cengiz Bozkurt (Erdal Bakkal), Köksal Engür (Ak Sakallı Dede) ve Ege Tanman (Kaan) bulunmaktadır.