Grinin Elli Tonu kitabının filme uyarlanmasından sonra büyük bir yankı uyandırması sonucu devam filmi Karanlığın Elli Tonu filmi yakında sinemaseverler ile buluşuyor. 2015 yılında vizyona giren ilk filmde, oldukça güzel bir üniversite öğrencisinin zengin ve yakışıklı iş adamıyla yaşadığı sıra dışı aşk ve tutkuyu anlatıyordu. Filmin sonunda ikili ayrılıyor ve ilk film bu şekilde sona eriyordu.

Karanlığın Elli Tonu Filmi Oyuncu Kadrosu

Karanlığın Elli Tonu Filmi Oyuncu Kadrosu

Karanlığın Elli Tonu filminde, yine ilk filmde olduğu gibi baş rolleri Dakota Johnson (Anastasia Steele) ile Jamie Dornan (Christian Grey) paylaşıyor. Filmde ayrıca ilk filmden tanıdığımız karakterler; Rita Ora (Mia Grey), Marcia Gay Harden (Mrs. Grey), Luke Grimes (Elliot Grey), Jennifer Ehle (Carla), Eloise Mumford (Kate), Max Martini (Taylor), Dylan Neal (Bob Adams) bulunuyor.

Bunların yanı sıra kadroya yeni katılan isimler arasında; Tyler Hoechlin (Boyce Fox), Kim Basinger (Elena Lincoln), Bella Heathcote (Leila Willams), Hugh Dancy (Dr. John Flynn), Eric Johnson (Jack Hyde) bulunmakta.

İlk filmde boy gösteren ve serinin devam filminde yer almayan oyuncular arasında; Callum Keith Rennie (Ray), Andrew Airlie (Mr. Grey), Victor Rasuk (Jose), Rachel Skarsten (Andrea), Emily Fonda (Martina), Elliat Albrecht (Olivia) bulunuyor.

Karanlığın Elli Tonu Film Konusu

Karanlığın Elli Tonu Film Konusu

Genç üniversiteli Anastasia Steele, sapkınlıklarına ve fantazilerine hakim olamayan zengin iş adamı Christian Grey ile ayrılmış ve bu tutkulu birlikteliği aşmaya etkisinde kalmamaya çalışmaktadır.

Fakat işler tahmin ettiği gibi devam etmez. Tekrar bir araya gelen ikili, hayatlarındaki çalkantılar tekrar bir araya gelmeleri ile son bulmayacaktır. Christian Grey peşini bırakmayan kötü yanı ve arzuları ile mücadele etmeye çalışırken, Anastasia Steele’de Christian Grey’in geçmişte aşk yaşadığı başka kadınların oyunları ve entrikaları ile karşı karşıya gelecektir.

Karanlığın Elli Tonu Film Künyesi

Devam filmi Karanlığın Elli Tonu’nda yönetmenlik koltuğuna James Foley oturuyor. İlk filmde hakkettiği başarıyı yakalayan yönetmen Sam Taylor-Johnson’ın yerini alan James Foley ikinci film için oldukça iddialı olduklarını belirtiyor. Ayrıca yine kitabın senaryoya aktarılması kısmında ilk filmden farklı olarak Niall Leonard ismini görüyoruz.

Karanlığın Elli Tonu Türkiye'de Ne Zaman Gösterime Giriyor

Karanlığın Elli Tonu Türkiye’de Ne Zaman Vizyona Giriyor

İlk film Grinin Elli Tonu tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de büyük bir başarı ve hasılat elde etmişti. Karanlığın Elli Tonu Filmi, 10 Şubat 2017’de tüm Türkiye’de aynı anda sinemaseverler ile buluşacak.

Karanlığın Elli Tonu Fragman