2009-2011 yılları arasında Türkiye’de 7’den 70’e herkesin soluk soluğa takip ettiği bir Türk drama dizisiydi Ezel. Dizinin ana karakterleri arasında; Kenan İmirzalıoğlu (Ezel), Cansu Dere (Eyşan), Yiğit Özşener (Cengiz), Barış Falay ( Kerpeten Ali), Tuncel Kurtiz (Ramiz Karaeski), Haluk Bilginer (Kenan) gibi yıldız isimler bulunmaktadır. Bunların yanı sıra; Bade İşçil (Şebnem), Burçin Terzioğlu (Azad), Sarp Akkaya (Tefo), Berrak Tüzünataç (Bade), Rıza Kocaoğlu (Temmuz) ve Salih Kalyon (Serdar) gibi önemli isimler de oyuncu kadrosundadır. Ayrıca Kuzey Güney dizisiyle hayran kitlesini kat be kat arttıran Kıvanç Tatlıtuğ’da “8” karakteriyle dizide 1-2 bölümde olsa rol almıştır.

 Ezel Dizisinin Konusu

Ezel Dizisinin Konusu

Ömer İstanbul’da sıradan bir mahallede, sıradan bir hayatı olan, genç bir erkektir. Abisi gibi sevdiği Ali’nin tamirhanesinde çalışmaktadır. Sevgilisi Eyşan’a deli gibi aşıktır. Askerden geldikten sonra evlenme planları kurmaktadır. Ancak Hiçbir şey planladığı gibi gitmeyecektir. Bir gün kendini hiç beklemediği bir anda hapishanede bulur. Suçu cinayettir. Komploya kurban giden Ömer’in arkasından pusu kuranlar aslında en yakınları; canından çok sevdiği Eyşan, abisi gibi sevdiği Ali ve kardeşi gibi gördüğü Cengiz’den başkası değildir. İntikam ateşiyle yanıp tutuşan Ömer, hapiste tanıştığı Ramiz ile hayatı değişecektir. Ramiz Dayı, Ömer hapisten çıktıktan sonra onu Ezel haline getirir, yüz ameliyatı olmasını sağlar, artık Ömer zengin ve karizmatik bir kişi yani Ezel’dir. Artık intikamını almak için elinde çok büyük bir güç vardır.

Bu arada Ömer’e suç atılarak yapılan soygundan hiç şüphe uyandırmadan kurtulan Ali, Cengiz ve Eyşan da artık çok zengin bir hayat sürmektedir. Cengiz de Eyşan’a deliler gibi aşıktır. Bu sayede Eyşan’la da evlenmiştir. Hırslarının ve tutkularının peşinden giden bir adamdır. Ali ise içinde hep bir pişmanlık olsa da yaptığı kötülüğü unutmak için artık daha da kötü olan tehlikeli bir adam olmuştur. Artık Cengiz zengin iş adamı, Ali de onun pis işlerini yapan katil ortağı gibi bir görünüm vardır. Eyşan ise güzel, akıllı ve güçlü biridir. Hala Ömer’e deli gibi aşık olsa da yoksulluktan kurtulma isteği aşkına ağır basmıştır ve bu oyuna ortak olmuştur. Bir de Eyşan’ın kız kardeşi Bahar var. O da ablası ile birlikte rahat bir yaşam sürmektedir.

Ramiz Dayı, çok güçlü ve aynı zamanda çok bilge biridir. Etrafında çok sayıda da biat eden adamları vardır. Bunlardan en güvenilir olanları ise Tefo ve Şebnem’dir. Tefo ve Şebnem artık Ezel’in çevresinde olacaklardır. Bu sayede Ezel artık daha da güçlüdür. Ezel için intikam vakti gelmiştir ve düşmanları Eyşan, Cengiz ve Ali’ye dünyayı dar etmek için çok kararlıdır.

Ezel Dizisi Hakkında Detaylar

Toplamda 71 bölüm süren Ezel, yayın hayatına Show Tv’de başlamış fakat daha sonra Atv’ye transfer olmuş ve diziyi burada tamamlamıştır. Dizi daha sonra birbirinden farklı 13 ülkede yayınlanmıştır. Diziden kısa bir süre sonra hayatını kaybeden usta oyuncu Tuncel Kurtiz içinde Ezel dizisi, yıllardır tiyatro sahnelerinde göz önünde olmayan o mükemmel oyunculuğunu tüm Türkiye’ye fark ettirme şansını sağlamasıdır.