Son yılların gelmiş geçmiş en iyi video oyunlarından biri olan Assassin’s Creed sonunda bir sinema yapımı olarak sevenleriyle buluşuyor. Yıllardır tutkunlarının ısrarla hayata geçirilmesini istediği bu proje, serinin 9. oyunu Assassin’s Creed Syndicate 2015 yılında yayınlandıktan sonra hayata geçiyor.

Oyunlarında ki inanılmaz görsellik ve geçmişte ki tarihsel yapıları bize başarılı ile anlatan oyunlarının ışığında olan film, yine aynı güzellik ve heyecanı izleyicilere yaşatacak cinsten. Oyunlarında bulunan konulara sadık kalan fakat farklı bir hikayeyi anlatacak filmde senaryoyu Michael Lesslie yazarken, yönetmenlik koltuğuna ise Justin Kurzel oturuyor.

Assassin's Creed Filmi Oyuncu Kadrosu

Assassin’s Creed Filmi Oyuncu Kadrosu

Filmde baş rolü yani Assassin’i (Suikastçı) Michael Fassbender (Callum Lynch/Aguilar) oynuyor. Bunun yanında; Marion Cotillard (Sofia), Jeremy Irons (Rikkin), Brendon Gleeson (Joseph Lynch), Charlotte Rampling (Ellen Kaye), Michael Kenneth Williams (Moussa), Denis Ménochet (McGowen) bulunmakta.

Ayrıca filmde; , Ariane Labed (Maria), Khalid Abdalla (Sultan Muhammad XII), Essie Davis (Mary Lynch), Matias Varela (Emir), Callum Turner (Nathan), Carlos Bardem (Benedicto), Javier Gutiérrez (Tomas de Torquemada) ve Hovik Keuchkerian (Ojeda) gibi isimler rol almakta.

Assassin’s Creed Fragman

Assassin’s Creed Film Konusu

Assassin's Creed Film Künyesi

Filmde başarılı bir bilim adamı olan Callum Lynch, genetik üzerine yaptığı çalışmaları sonucu bu döngüyü kırması ile geçmiş çağlarla bağlantı kurmuştur. 1500’lü yıllarda İspanya’da yaşayan atası Aguilar’ın yaşadığı aksiyon ve macerayı sanki kendisi yaşıyormuş gibi hisseder.

Genlerinin çok gizli ve tehlikeli bir oluşum olan Assassin’lara dayandığını öğrenen genç bilim adamı, kırdığı gen kilidi ile deneyimleriyle bir takım beceriler ve yetenekler kazanır. Kazandığı bu özellikleri de Templar adında halkı baskıyla yöneten bir oluşumunu karşısında kullanacaktır.

Callum Lynch atası Aguilar’dan aldığı becerileri ve bilgileri kullanarak Templar oluşumunu devirmek ve sonlandırmak isteyecektir.

Assassin’s Creed Film Künyesi

Bir ABD – Fransa ortak yapımı olan Assassin’s Creed filmi, 3D desteğiyle sinemaseverler ile buluşacak. Geçmişte oyunlardan sinemaya uyarlanan filmlerin büyük başarı elde etmesi ve tutkunlarının sayısının fazla olması düşünüldüğü zaman filmin başarılı bir gişe hasılatı getireceğini söylemek doğru olacaktır.

Assassin’s Creed Filmi Ne Zaman Vizyona Giriyor

Büyük bir heyecanla beklenen Assassin’s Creed filmi 21 Aralık 2016 tarihinde vizyona giriyor. Türkiye’de ki sinemaseverler ise film için iki gün daha beklemek zorunda. Filmin Türkiye’de vizyona giriş tarihi 23 Aralık 2016.

Assassin’s Creed Fragman 2