Amerika’nın bulunan 51. Bölge, bilindiği kadarıyla düşman ve uçak silahlarını inceleme, analiz etme ve araştırma merkezi olarak kullanılmaktadır. Las Vegas’ın 153 km kuzeyinde Groom Gölü’nün yanında ve hava kuvvetleri ile çevrelenmiş alanda bulunmaktadır. 51. Bölge’nin bulunduğu arazi toplam 76km2’dir ve bu ebatıyla Lübnan’dan bile büyüktür.

51. Bölge'ye Girmek Mümkün Mü?

51. Bölge’ye Girmek Mümkün Mü?

51. Bölge’nin topraklarına gidilmesi kesinlikle yasaktır. Etrafta girilmez ve güvenlik güçlerinin öldürme yetkisinin olduğuna dahil yazılar bulunmaktadır. Her taraf güvenlik kameraları ile çevrilmiştir.
Amerika Birleşik Devletleri her ne kadar ufolar ile ilgili söylentileri yasaklasada, A.B.D’li bilimci Boyd Bushman ölmeden önce kendini kayıt altına almış ve uzaylıların fotoğrafını insanlar ile paylaşmıştır.

Böyle bir bilimcinin yalan söylemesinin zor olduğunu düşünürseniz, burada olan şeylerin doğru olup olmadığını daha iyi idrak edebilirsiniz.

51-bolgenin-guvenligi-nasil-saglaniyor

51. Bölge’nin Güvenliği Nasıl Sağlanıyor?

 

51. Bölge’de güvenliği Cammo Dudes adında bir grup tarafından sağlanıyor. Sınıra yaklaşan insan ve araçları uyaran bu güvenlik görevlileri, her hangi rütbeleri bulunmadığı gibi her biri bölgeye izinsiz giren insanları vurabilme hakkına sahiplerdir.

51. Bölgenin Sırrı

51. Bölge’ni Sırrı

Peki buranın bu kadar gizli ve güvenli tutulmasında ki asıl amaç ne olabilir… Tahminlere göre gökyüzünden görülen piramit şekilli yapının altında Amerika Birleşik Devletleri çalışmalarını sürdürüyor.

Yer altına kurulan bu dev tesis ile, sakladıkları her ne ise yapmak istediklerini tamamen sağlıyorlar. Bu gizli ve gizemli yer ile ilgili iddialar arasında; Amerika Birleşik Devletleri’nin bir ülkeye savaş açmadan önce uçaklarını ve füzelerini denediği alandır ve tüm askeri icatlar bu bölgede yapılır.

Diğer bir iddia ise; bir ufonun Amerika Birleşik Devletleri tarafından vurularak düşürüldüğü ilk yerdir ve burada uzaylıları incelemeye devam etmektedirler. Son ve belkide en uç iddia ise, yeni bulunan teknolojilerin burada uzaylılar yardımıyla yapıldığı ve denendiği yönündedir.

Her ne olursa olsun burası dünyanın en gizemli ve en bilinmez yerleri arasında yer almaya devam etmekte, insanlar bu bölgenin varlığını ve neler yaptığını sorgulamakta fakat herhangi bir yanıta ulaşamamaktadır.

51. Bölge'ye Giren Olmuş Mu?

51. Bölge’ye Girebilen Olmuş Mu?

Günümüz şartlarında girmenin mümkün olmadığını söyleyebiliriz. Çok sıkı korunan bu yere daha önce girmeye çalışma denemeleri olmuş fakat söylentilere göre, girmeye çalışanlar öldürülüp bu basından saklanmıştır.